Aleksandar Vučić i Nemački plan za Balkan

2
1113

BundestagVučić rušio Jugoslaviju, pa je sada „vaskrsava“

Lider SNS, predsednik vlade Srbije i novoizabrani predsednik Srbije dok je bio „treći čovek“ SRS od 1992. godine do 2008. godine, zalagao se za rušenje bivše Jugoslavije i stvaranje nezavisne Srbije. Kao „jurišnik“ lidera SRS dr Vojislava Šešelja, bio je protagonista politike „velike Srbije“. Aleksandar Vučić od velikog protivnika Zapada, SAD i EU, kao i NATO, postaje „miljenik“ i jedan od obnovitelja ekonomskog ali i regionalno-političkog prostora bivše Jugoslavije i Albanije u širu carinsku Uniju. Tako je Lider SNS „vaskrsao“ Josipa Broza Tita o kome je sve najgore govorio, a sada kaže za američki portal „Politiko“ koji nije po volji predsedniku SAD Donaldu Trampu, potrebu obnove ekonomskog prostora bivše Jugoslavije. Koga je o tome Aleksandar Vučić pitao u Srbiji? Vučić o Titu kaže: „Bio je komunistički diktator, ali vrlo pametan čovek. Bravar, možete li zamisliti? Ali veoma pametan. Znao je kako povezati ljude… To je ono što nam treba. Povezati ljude”

Zaboravlja predsednik vlade Srbije i novoizabrani predsednik Srbije da je Titova Jugoslavija nastala na dogovoru Staljina i Čerčila, masonerije i Kominterne, ali i političke i vojne pozicije Tita na kraju Drugog svetskog rata i uništenja građanske Srbije. Titova Jugoslavija bila je „tampon zona“ između Zapada, NATO i SSSR i Istočnog bloka. Bivša Jugoslavija se raspala u krvi na veliku štetu Srba i Srbije. Srbija je žestoko platila raspad Jugoslavije ne samo građanskim ratovima u bivšoj Jugoslaviji, sankcijama, agresijom NATO, već i otimanjem Kosova od strane SAD, NATO i Albanije. Sve te teške drame Srbije i srpskog naroda bile su „političke dividende“ opcije koju je podržao Aleksandar Vučić kao ministar u vladi i „treći čovek“ Šešeljevih radikala. Aleksandar Vučić je bio na barikadama rušenja Jugoslavije, a sada zbog međunarodnih interesa, pre svega Nemačke, želi stvaranje carinske unije država bivše Jugoslavije i Albanije. Po oceni predsednika vlade Srbije i novog predsednika Srbije, ekonomsko i tržišno povezivanje država bivše Jugoslavije i Albanije bi bilo korisno jer bi to podiglo privrede ovih država i osnažilo regionalnu saradnju.

Da Vas podsetimo:  Društvo psihologa Srbije: Stanje u društvu nepodnošljivo

Priprema za Novi Berlinski kongres za Balkan

Tako je novoizabrani Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu američkom portalu „Politiko“ rekao i pozitivno se izrazio da se „integriše“ tržište od 20 miliona ljudi, što je vrlo značajno, jer bi mogli da privuku mnogo više investitora. Vučić kaže: „Mislim da to i ostali razumeju“. Na pitanje da li želi da stvori novu Jugoslaviju, Vučić je kazao da se radi o „staroj Jugoslaviji plus Albaniji“. To je politička ideja bez ugrožavanja suvereniteta tih država. Podići će naše ekonomije. Nama je potrebna stopa rasta od 4 do 5 posto godišnje, a ne 3. To nije dovoljno.“ Vučićev plan Carinske unije koji je predao pred predsedničke izbore nije njegov, već je nemački plan koji uvezuje Balkan koridorima i Nemačku definiše kao moćnu državu “imperijalnog“ karaktera, koja bi se prostirala od Severnog mora, Baltičkog do Crnog Mora i Jadranskog. To je oživljavanje modela “Drang nach Osten” i ciljeva koje je imala Nemačka u 20 veku na Balkanu na štetu Srbije. Ovaj model više je okrenut razvoju Hrvatske i Albanije i njenim strateškim interesima, a Srbija bi bila tranzitna zona u neokolonijalnom statusu. Model Vučićeve “Jugoslavije” plus Albanija je odgovor da će Srbija biti u EU u trećoj zoni uticaja sa Albanijom i Crnom Gorom koje će verovatno pre ući u EU nego Srbija. EU sada teži “JU“ tržištu i Albanije, jer tako dobija svoju nagradu koju nije uspela da unovči u oba svetska rata. Nemačka će pokušati da “pacifikuje” sukobe i nesporazume država bivše Jugoslavije zbog svojih geopolitičkih interesa.

Srbija u “Novoj Evropi” i “Novom Balkanu”

Tako recimo između Srbije i Hrvatske “tinja” konflikt i patologija odnosa politike Zagreba prema Beogradu koja je teža nego što je bila u drugom svetskom ratu. Sporni su i odnosi Hrvatske prema BiH i pritisci niza faktora na opstanak Republike Srpske. Kosovo je “oteto” iz Srbije od strane SAD, NATO i EU uz podršku Albanije. Sada je na delu perfidna montaža “velike Albanije” sa ekonomskim i drugim “apetitima” prema Srbiji, Makedoniji. Nemački interesi su ugrađeni u politiku Albanije i Kosova na štetu Srbije. Nemačka vidi Srbiju kao poslušnu i kolonijalnu državu određenih resursa koja treba da bude kooperativna u građenju modela “Nove Evrope“. Taj model “Nove Evrope“ na “Novom Balkanu” znači dominacija Nemačke uz pravila igre EU, vojne doktrine NATO i izbacivanja ili smanjena uticaja Rusije na Balkanu. Upravo takva Srbija je potrebna Nemačkoj i EU u građenju koncepta ekonomskog prostora bivše Jugoslavije i Albanije. Kosovo više neće biti u tom modelu bitno za Srbiju. Za ovakvu politiku, premijer Srbije i novoizabrani predsednik Srbije Aleksandar Vučić, moraće da traži saglasnost i stav ne samo nove srpske vlade na koju će imati jak uticaj i parlamenta, već i građana Srbije- možda na nekom referendumu. Očigledno da Aleksandra Vučić koji je dobio vlast želi da bude i evropska politička figura na Novom Berlinskom kongresu 2018. godine, kada će se obeležiti 140 godina od Bizamarkovog plana za Balkan i politike Milana Obrenovića, okretanja od Rusije prema Austrougarskoj i Nemačkoj.

Da Vas podsetimo:  Freedom House: Srbija beleži najveći pad sloboda u Evropi

Tomislav Kresović

www.vidovdan.org

2 KOMENTARA

  1. Odličan tekst gospodina Kresovića daje uvid u isprepletenost nemačkih interesa, albanskih i hrvatskih koristi i Vučićeve samovolje i kompleksa na štetu interesa Srbije, ali otvara i mnoge dileme. Najpre, dilemu da li je Vučić legitimni ili samoproglašeni novoizabrani predsednik; zatim dilemu da li Vučić uopšte razmišlja o volji i intersima srpskog naroda ili sumanuto i uporno realizuje svoje kompleksaške i nerealne predstave o sebi kao velikom lideru; i na kraju dilemu da li Vučić volju malog procenta građana koji su, najvećim delom bili prisiljeni da glasaju za njega kao predesednika, smatra uopšteno voljom , nešto kao blanko poverenje za svaku njegovu odluku koja refernedum čini izlišnim.
    Sve u svemu, neverovatna je drskost jednog Vučića da krene u realizaciju postavljenih mu ciljeva od strane Nemaca a da je ogromna većina građana, čije bi interese trebao da zastupa, ustala protiv njegove krađe izbora – što znači da ga ne priznaje za predsednika i traži njegovu smenu sa mesta predsednika vlade. U cilju opstanka i napretka Srbije, ovo zlo koncentrisano u liku i delu Aleksandra Vučića mora da nestane sa političke scene Srbije.

    • Испливава да је за Вучића гласао и велики број мртвих грађана Србије, како да одолу, таква историјска фигура. Момак на ЈТ који говори о цифри од 800.000 изгледа озбиљно (што не значи да је цифра тачна, али…).

POSTAVI ODGOVOR

Unesite Vaš komentar
Molimo unesite vaše ime