Srbi kao kuvane žabe

0
1520

frog-in-a-potKada bi se žaba stavila u vrelu vodu, odmah bi iskočila, zato se stavlja u hladnu pa dok se polako voda zagreva i žaba se prilagođava temperaturi, sve dok ne izdahne i ne skuva se. Tako se kuvaju žive žabe.
U ovom slučaju mi smo žaba a kuvar je naprednjačka Vlada na čelu sa Aleksandrom Vučićem.

U toku protekla dva dana u Briselu tokom pregovora, navodno se nešto iznenada desilo pa je pregovarački ekspert, koji ne deluje da je dovoljno sposoban ni da otvori kutiju sardine sam, Marko Đurić, svom šefu saopštio ultimatum pred koji je stavljena Srbija – ili da predamo svu imovinu Šiptarima ili zločinačka organizacija pred raspadom prekida pregovore sa nama.

Ovaj pak, Vučić, navodno iznenađen time, pokušavajući da ublaži situaciju, ponovo uverava polukuvane žabe da to nije ultimatum već deo do kog smo došli u „pregovorima“.

„Veoma je teško doneti pozitivnu odluku o tome, ali je teško doneti i negativnu odluku o tome, jer znate s kakvim se političkim posledicama suočavate. Merićemo kakvu ćemo odluku doneti, pokušaćemo još nešto da promenimo i donećemo najbolju odluku u interesu Srbije”, rekao je Vučić.

Ako biramo između svoje imovine, koja nije mala i organizacije koja nam do sada nije dala apsolutno ništa, sem bezbroj zahteva koji su svi do jednog bili krajnje štetni po srpske nacionalne interese, među kojima je i zahtev za odricanje od nacionalnog identiteta i prihvatanje mulitkulturizma(a gde je tu nacionalni interes), zar je zaista teško doneti pozitivno odluku?

Običnom narodu, koji je već izvesno vreme za prekid pregovora sa Evropskom unijom, svakako ne bi bilo teško da se odluči da zadrži ono što je sam stvarao, ali ucenjenim vlastodržcima koji su doveli do sadašnjeg trenutka nije lako.

Da Vas podsetimo:  Jugoslovenska vojska i srbočetnički kralj

Prvo valja se podsetiti da se srpske legalne strukture na Kosmetu nisu ugasile same od sebe, već da su to učinile vlasti iz Beograda koje su pomogle stvaranje šiptarskih struktura i legalizovale njihovo postojanje. Da su nakon gašenja svih srpskih institucija na Kosmetu, takođe kao uslova iz Brisela, podržali šiptarske izbore, iako je to bilo direktno kršenje Ustava, pa nakon konačnog uspostavljanja i priznavanja šiptarske paradržave u državi Srbiji, nastavili pregovore sa njima kao da susednom državom sa svim elementima državnosti – granicom,policijom, vojskom, državnim i društvenim institucijama.

U međuvremenu zaboravila se i fusnota, koja je vrhunac loše diplomatije Dačićevog ministarstva. No, kome je ona i potrebna? Srbima na Kosmetu koji svakodnevno strepe za svoje živote, koji su prepušteni sami sebi i institucijama Hašima Tačija, preprodavca srpskih organa?

Nije tako davno Kosmet bio srpski, ali kako se voda zagrevala tako su i žabe prihvatale realnost… Valjda, koga još briga za Kosmet?

Ali nije Kosmet daleko. I nije samo na Kosmetu pitanje opstanka Srba. Samo malo fali da granice šiptarske paradržave prošire i obuhvate čitav potez do Niša, a možda i šire. U Bujanovcu, u kom je u međuvremenu čak 19 ulica promenilo imena, pa umesto srpskih ponelo imena šiptarskih velikana na red je došao i Trg. Te bi sada Šiptari, umesto Karađorđa na trgu da imaju Skenderbega. S obzirom na brojno stanje poslanika Šiptara i Srba, ta promena nije daleko. I samo je pitanje kada će neko iz Evropske unije povući uzicu oko vrata premijera i kada će se sa Merdara „administrativni prelaz“ pomeriti do Niša. No, to je ta sjajna „diplomatija“ koju vodi naša vlast.

EU okom, a naši skokom! A onda kad skoče i daju sve što je traženo, krenu da uveravaju kuvane žabe kako su uspeli i zahvaljuju se jedni drugima na neviđenim diplomatskih uspesima, jer eto, moglo je i gore. I može gore, a gore ćemo tek videti bude li se nastavilo sa evrointegracijama.

Da Vas podsetimo:  SRPSKA ISTORIJA: Komunisti krili zločine i pravili jaz između Srba i Rusa!

To uveravanje Vučića da od nas niko nije tražio da priznamo Kosmet je besmisleno. Jer ne postoji nijedan zapadni političar koji nije rekao da Srbija može ući u Evropsku uniju sa Kosmetom u sastavu. Počev od Ulrike Lunaček potpredsednice Evropskog parlamenta koja je maltene u svakom obraćanju javnosti podvlačila da Srbija mora priznati Kosovo, zatim predsednika Evropskog parlamenta koji takođe nije okolišao i birao reči već je više puta doslovno ponovio da Srbija neće ući u EU sa Kosovom.

Isto je kazao i Džo Bajden, u nedavnoj poseti Srbiji i Kosovu, onda Danijel Server, Džerard Galuči, Žozep Marija Terikabras, Ambasador SAD u Prištini Greg Delavi, Redžep Tajip Erdogan koji je pozvao islamske zemlje da se priključe priznanju, Dejvid Mekalister, ministar za EU u nemačkom Ministarstvu spoljnih poslova Mihael Rot i mnogi, mnogi drugi koji upravo i odlučuju o prijemu Srbije u Evropsku uniju.

I kada se jednom stavi tačka na Kosovo, iza te jedne EU će staviti još dve i niz ucena i cepanja Srbije će da se nastavi. Jer ko će da nam garantuje da kada su tako lako otcepili Kosmet to sutra isto neće uraditi sa Raškom oblasti koja je na krajnje miran i neupadljiv način već preuzeta? Ili da sledeći uslov neće biti pripajanje Vojvodine Hrvatskoj?

S obzirom da EU vrlo blagonaklono gleda na ustašku politiku Hrvatskih vlasti i da je odgovor na Vučićev protest zbog stalnih pretnji i provokacije iz Hrvatske bio da se smire tenzije u obe zemlje, vrlo je verovatno da će po identičnom scenariju da se za koju godinu „administrativni prelazi“ nađi u u Pančevu, Novom Sadu i Bogatiću.

I tada će biti još nekoliko tački i pitanje, da li ćemo konačno biti dovoljno mali i dovoljno kuvani za Evropu?

Da Vas podsetimo:  ISTOK I ZAPAD I NOVA KLASA SRPSKIH VLADARA

vesna-veizovic-5676

Vesna Veizović

Vaseljenska

POSTAVI ODGOVOR

Unesite Vaš komentar
Molimo unesite vaše ime