Srbijo, probudi se!

0
1097

austria-eu-petition-exit-5Imajući u vidu učinjena loša dela i nepravde koje je EU napravila Srbiji i njenim građanima (u nedavnoj prošlosti), zatim loše iskustvo i proizvedene negativne posledice u procesu pridruživanja EU, nameće se potreba da Srbija što pre donese odluku o zaustavljanju procesa pridruživanja EU. Ovo bi bila sledeća važna mera da bi povratili deo otuđenog državnog suvereniteta i učvrstili političku i vojnu neutralnost te da bi zaustavili dalju kolonijalizaciju zemlje, uništavanje ekonomije i siromašenje građana Srbije.

Iz navedenog proizilazi da je neophodno doneti ovakvu odluku kako iz političkih, ali prvenstveno iz ekonomskih razloga.

Od političkih razloga mogu se pomenuti sledeći:

1. Evropska Unija je sa svojim zapadnim saveznicima – u cilju postizanja geo-političkih i ekonomskih interesa – uvela sankcije Srbiji sa kojima je uništena srpska ekonomija i osiromašeni njeni građani. Stoga sam mišljenja da Srbija ne može biti članica ,,porodice” koja joj je nanela nesagledive i teško nadoknadive štete.

2. Najveći deo članica EU su članice NATO alijanse, koje su zajedno sa SAD i još nekim drugim zemljama 1999. godine bombardovale Srbiju – bez odluke Saveta bezbednosti – gde su ubijani nedužni građani, rušeni gradovi i uništavane fabrike, bolnice, mostovi, putevi, aerodromi, kuće itd. Bez obzira na srpsku velikodušnost i veliko praštanje kroz istoriju, u takvom savezu Srbiji nije mesto.

3. Vodeće članice EU podsticale su albanski secesionizam u Južnoj srpskoj pokrajini – Kosovu i Metohiji – sve do nelegalnog proglašenja samostalnosti nove tzv. države Kosova. Pored toga, sve, sem 5 članica EU, su odmah priznale tu samoproglašenu nelegalnu tvorevinu. Dakle, najveći deo članica EU su političkom prisilom ili bolje rečeno okupacijom otele vekovnu srpsku teritoriju Kosovo i Metohiju.

Srpski narod koji drži do svog dostojanstva i Zaveštanja Sv. Simeona Mirotočivog, ovo može samo delimično oprostiti, ali ne može i ne sme zaboraviti.

Da Vas podsetimo:  Da li se mladi osećaju bezbedno u Srbiji i šta ih najviše brine

Naime, Srbija i srpski narod nemaju nameru i ne žele izolovano da žive, već žele da sarađuju sa svima – a prvenstveno sa EU – u oblasti ekonomije, obrazovanja, nauke, kulture, sporta i……, ali ne može svojevoljno stavljati svoj suverenitet pod šinjel okupatora koji se zove EU.

4. U poglavlju 35. akta o pridruživanju, EU ultimativno traži priznavanje lažne države Kosovo. Da li to Srbija može da uradi? Ne može. Znači, nema svrhe o bilo kakvim daljnjim pregovorima sa EU.

5. Od početka pregovora, a posebno od momenta potpisa SSP, EU nije samo tutor već okrutni diktator koji nameće, diktira i kontroliše ekonomsko-pravne, a i sve druge oblasti rada i života u Srbiji. Tako EU određuje ko treba dobiti neki posao na tenderu, da li se može napraviti ugovor o saradnji sa subjektima koji nisu iz EU i SAD i sl. Dakle, EU posmatra Srbiju ne ni kao protektorat, već kao feud i nameće unutrašnju i spoljnu politiku, a za takvu realizaciju postavlja verne sluge. Zbog toga, treba reći EU, dosta je bilo.

Neki od glavnih ekonomskih razloga za odustajanje pridruživanja EU.

1. Činjenica je da je jednostranom primenom SSP te politikama i merama EU, naša ekonomija devastirana i sa ekonomskim pravima uskraćena zato što je i dalje imala carinske barijere u Evropskoj Uniji, dok su granice naše zemlje bile otvorene za njihove robe. Tako neravnopravan odnos teško bi podnele i puno razvijenije ekonomije, a kamoli naša koja se tek oporavljala od sankcija, bombarovanja i promašenih ekonomskih politika donošenih posle 2000. godine. Posledice takve politike su katastrofalne i još uvek traju.

2. Ukidanjem carina nastale su višestruke štete:

– Smanjeni su budžetski prihodi od carina koji su se morali nadoknađivati povećanjem akciza i većim zaduživanjem države.
– Došlo je do ogromnog uvoza roba široke potrošnje koja je ugušila domaću proizvodnju,
– Nepotrebno su trošena devizna sredstava – ostvarena domaćim izvozom – za plaćanje robe široke potrošnje i sl.

Da Vas podsetimo:  Tihi ubica preti da Vojvodinu pretvori u pustinju: Njive u očajnom stanju

3. Politikom i raznim merama, EU je u mnogo čemu doprinela rastu našeg budžetskog deficita, jer je Srbija pre primene SSP (npr. 2006. godine) imala budžetski suficit, a već prve godine primene SSP (2009. godine) Srbija je imala deficit od 104,9 milijardi dinara i trend budžetskog deficita je nastavio da raste.

4. Jednostranom primenom SSP i nastavkom aktivnosti u pridruživanju EU, stopa nezaposlenosti je stalno rasla.

Poznato je da samo mali broj članica EU, isključivo zbog svojih interesa, kreira geo-politiku i obnavlja ,,blokovsku politiku” koja je u suprotnosti sa interesima većine članica EU, kao i zemalja koje su započele proces pridruživanja. Zbog blokovskog prestiža (vojne i ekonomske nadmoći i nanošenja štete drugoj strani bloka) grupa zemalja EU zajedno sa SAD, uništila je projekat ,,Južni tok” koji je za Srbiju trebao biti energetska bezbednost i značajan činilac odnosno stavka budžeta od tranzitnih taksa. Stoga se postavlja pitanje, da li Srbiji treba takva zajednica koja radi protivu njenih interesa? NE TREBA!

(danijelaruzicic.com)

POSTAVI ODGOVOR

Unesite Vaš komentar
Molimo unesite vaše ime