
Nevid teatar iz Banjaluke u saradnji sa Udruženjem dramskih umetnika Srbije u okviru projekta „Obrazovanje kroz igru“, koji se realizuje kroz Zajednički regionalni program Ujedinjenih nacija „Dijalog za budućnost”, poziva sve autore/ke, bez obzira na starosnu dob, koji žive u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori da napišu originalne bajke i basne za djecu na temu kulturnih raznolikosti.
Osim originalnog teksta, možete pisati i o problemima obrazovnog sistema u državi u kojoj živite te navesti konkretne ideje reforme obrazovanja. Prijaviti se mogu i svi/e koji/e žele poslati samo mišljenje o obrazovanju i predložiti odgovarajuće ideje.
Pravila učešća
Konkurs je otvoren od 15. jula i trajaće do 15. septembra 2020. godine do 23 časa i 59 minuta.
Pravo učešća na konkursu imaju građani/ke koji/e žive u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori, bez obzira na starosnu dob, i pišu na srpskom, hrvatskom, bosanskom ili crnogorskom jeziku (ćirilicom ili latinicom, ijekavicom ili ekavicom). U slučaju da autori/ke pišu na nekom od drugih jezika (jezicima manjinskih naroda u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori), uz originalni tekst poslati prevod na jedan od navedena četiri jezika.
Učesnici/ce konkursa mogu poslati neograničen broj tekstova.
Autori/ke koji žele konkurisati treba da pošalju:
1. Osnovne podatke o sebi,
2. Originalnu bajku ili basnu za djecu,
3. Zapažanja o osnovnim problemima obrazovnog sistema u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori, ideje reforme obrazovanja u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori (do 500 riječi – do jedne stranice).
Autori i autorke bajki ili basni za djecu moraju ispunjavati navedene uslove da bi prijava bila prihvaćena.
Svi/e koji/e žele pisati samo o obrazovanju treba da pošalju osnovne podatke o sebi i zapažanja o obrazovanju u državi u kojoj žive.
Pravo učešća na konkursu imaju samo originalni, do sada neobjavljivani i neizvođeni radovi.
Osnovni kriterijumi prilikom odlučivanja biće autorski radovi koji, osim što zadovoljavaju temeljne estetske i umjetničke norme, posjeduju i sadržajnu inovativnost, a odgovaraju na temu o kulturnoj raznolikosti.
Kao posebnu odliku teksta, selektorka bajki i basni cijeniće originalnost i savremenu formu.