Na korak do Velike Albanije

2
915

EU i NATO su zapalili još jedan fitilj na balkanskom buretu baruta, ovoga puta u Makedoniji i time dodatno ojačali temelje Velike Albanije. Ohrabreni podrškom prijatelja, Albanci kreću silovito u realizaciju svojih ideja kao što su pre toga činili sa Srbijom, tako da je sada u pitanju samo vreme, koje oni žele da skrate a Makedonci da ga produže. Uspavano i neoprezno rukovodstvo Makedonije, baš kao svojevremeno i srpsko, pokušava da preseče zapaljeni fitilj ali je on suviše kratak.

koco-danaj-albanija-makedonija-foto-beta-1405322267-534291-700x473Situacija se iz časa u čas otima kontroli, građanski rat se čini neizbežnim a epilog se zna, jer je scenario odavno napravljen od istih onih EU-NATO scenarista i mešetara koji se već godinama unazad slobodno šetaju Balkanom. Makedonija nema snage i podršku da sama reši ovaj sukob i zato će proći kao i Srbija.

Setimo se građanskog rata u SFRJ i kako je Makedonija iz njega izašla. To što je ona tada prošla bez rata nije slučajno već je rađeno ciljno da se ovaj deo Balkana transformiše politički. U tom cilju Makedonija je odmah totalno razoružana a njena Armija svedena na nivo lovačkog društva. Potom su godinama rađene „stručne analize“ o tome kako je Makedonija rešila svoje nacionalno pitanje i samo joj je ostao spor sa Grčkom oko imena. Hvalospevi i analize makedonskih „analitičara“ pod zajedničkim geslom kako su dobili državu bez kapi prolivene krivi pripremane su i rađene ciljno kako bi se makedonsko rukovodstvo stavilo u stanje političke letargije i apatije radi ostvarenja političke platforme zapada.

Kada se predsednik Đorđe Ivanov trgao iz tog sna postalo je kasno, opasni dugogodišnji manevri zapada na ovoj teritoriji uzeli su svoj danak.

Gde je u svemu tome Srbija? Šta treba očekivati u narednim danima? Preševska dolina i već stalni prisutni problem severa Kosova su nezaobilazni u dolazećem ratu iz Makedonije. To znači da nam nisu potrebne analize premijera-predsednika Srbije i njegovih „stručnih analitičara“ sa TV Pink-a o tome šta će se desiti, to već znamo, već nam treba rešenje koje ćemo primeniti. Bojim se da ga uopšte nemamo, jer očekujem da je na postavljeno novinarsko pitanje – „Gospodine premijeru i izabrani predseniče gde ćemo mi ako Šiptari udare na Preševo?“ on odgovori u stilu ministra Jovića iz TV serije „Otpisani“ – „znate gde? i vražju mater!“ a onda dok nam tumači njegovih govara objasne šta je hteo time da kaže mi stvarno odemo upravo tamo.

Da Vas podsetimo:  Loših 100 čine Srbiji zlo...(4)

Dakle da ne bismo ponovili greške iz bliske budućnosti, političke analize pune praznine i nejasnoća treba ostaviti po strani, odmah angažovati sve raspoložive bezbedonosne snage i sredstva i skoncentrisati ih na pravo mesto kako bismo zaštitili svoj narod na jugu Srbije i severu Kosova.

Vreme je da premijer, ministri i članovi vlade bar jednu trećinu svog radnog vremena posvete čisto vojno-bezbedonosnim pitanjima usmerenim ka jugu Srbije i severu Kosova.

Žarko Pecić

www.fsksrb.ru

2 KOMENTARA

  1. Primetno je da je gospodin Pecić članak pisao zabrinut za Srbe i sa najboljim namerama, ali ….

    Mi svi kao da smo se najeli bunika. Ima li Srbija bezbednosne snage? Koliko su opasne hiljade muslimanskih divljaka zvanih „migranti“ na tlu Srbije i ko sve sa njima može manipulisati? I najvažnije koliko je za Srbiju obavezujući potpisan Sporazum sa NATO po kome RS ima obavezu da propusti NATO snage i da , po pozivu, stavi NATO snagama na raspolaganje sve vojne resurse uključujući i ljudske.

    Znači, pre će biti da će Vučić pomagati NATO i slati vojsku i na Srbe u Makedoniju nego što će ih zaštiti. Vučić je vičan tome da uništava i izdaje Srbe i sve je jasnije da je deo projekta Velika Albanija, ali šta je sa nama ostalima? Imamo li moral i savest?

    • Погођено, и врло очигледно. Са обавезама чланице НАТО-а које је преузела без добијања права чланице, са војском сведеном на карикатуру материјално и кадровски, Србија може само да послужи НАТО-у, не и себи. Није на одмет да се спомене да је непосредан узрок дестабилизације Македоније спречавање пројекта „Јужни ток“, тј. да је Македонија „колатерана штета“ англо-америчког императива да се спречи економска интеграција Русије са остатком Европе, пре свега ЕУ, што би без ичег другог окончало еру њихове светске доминације.

POSTAVI ODGOVOR

Unesite Vaš komentar
Molimo unesite vaše ime