Tek što su ispratili Vladimira Putina iz Beograda i zakleli se na večno prijateljstvo sa Rusijom, ovdašnji vlastodršci su upriličili godišnji sastanak Trilateralne komisije na kojem se raspravljalo o kažnjavanju i izolovanju najveće zemlje na svetu! Iako je ovakvo ponašanje u psihijatriji klasifikovano kao redak poremećaj (višestruke ličnosti) ono se u srpskoj javnosti slavi kao mudra i poželjna politika – poput one Maršalove. Onda ne čudi što Vučić objašnjava kako – nema mesta optužbama da pravi zaveru sa Rusijom, jer Beograd nije potpisao neke sporazume prilikom posete ruskog predsednika.[1] Među tim sporazumima je prethodno usaglašen ugovor o imunitetu pripadnika Srpsko – ruskog humanitarnog centra u Nišu, koji su spašavali stanovništvo ugroženo poplavama, tokom maja ove godine. Vučić se hvali prevrtljivom politikom pokazujući da ova vlada poput prethodne, privilegije daje isključivo NATO paktu i Sjedinjenim državama koje na osnovu Sofa sporazuma mogu da koriste teritoriju Srbije po sopstvenom nahođenju. Očigledno je sastanak Trilateralne komisije na kojem se poklonio žrecima novog svetskog poretka ostavio jak utisak na njega. Prethodno je predstvanik Trilateralne komisije u Beogradu Jovan Kovačić (bivši Titov prevodilac) zajedno sa predsednikom evropskog ogranka Komisije Žan Klod Trišeom, uputio pisanu pozivnicu Atifete Jahjagi u kojoj joj naveo: „poštovana Atifete Jahjaga, predsednice Republike Kosovo“ i pojasnio da je na ovaj susret njih dvojica pozivaju zajedno sa počasnim predsednikom komisije za organizovanje 38. sastanka Trilateralne komisije – srpskim premijerom Aleksandrom Vučićem.[2]Kao što je ranije objasnio blizak saradnik Angele Merkel za Zapad je veoma važno što je Vučić konvertit tj. što je nekad bio nacionalista, a sada je prozapadni političar. SAD i EU očekuju da virus konvertitstva sa vlastodršca pređe na narod.
Predsednik evropskog ogranka Trilateralne komisije Žan-Klod Triše je pohvalio politiku Vlade Srbije na putu ka EU, istakavši da je ona „impresivna.“ Iako ekonomski pokazatelji upozoravaju da građani Srbije tonu u sve veću bedu i nemaštinu Triše hvali politiku vlade i naročito Vučića. Neko bi s pravom primetio da Trilaterala nije promenila svoje ciljeve uperene protiv Srbije iz 1999. godine, ali jeste način njihove realizacije, jer sada građane Srbije ubija više ekonomskim merama nego bombama. Zato Komisija poručuju Srbima da su na dobrom putu – dobrom putu za bezdan.
Triše je takođe rekao da su odnosi sa Rusijom i Ukrajinom veoma važni i da su tema razgovora učesnika trodnevnog sastanka u Beogradu, koji je zatvoren za javnost. „Mi smo organizacija koja je posvećena miru, prosperitetu, stabilnosti na nivou čitavog sveta – u našem su sastavu Evropljani, Azijci, Amerikanci. Međutim, mi ne donosimo odluke, već omogućavamo razmenu svih mogućih stavova na sistematski način, a naročito o teškim pitanjima“, objasnio je Triše.[3] Uprkos citiranom, zvanični dokumenti Trilateralne komisije pokazuju da ova organizacija ne teži miru i stabilnosti već sasvim suprotno ratu i haosu. Iako su srpski mediji, poštujući volju svojih gazdi sa Zapada prenosili oskudne informacije sa sastanka Trilaterale, sadržina ovog skupa nije nikakva tajna. Još u maju 2014. godine Komisija je objavila rad pod nazivom „Engaging Russia: A Return to Containment?” U njemu je predlaženo niz mera za ekonomski rat protiv Moskve, kao i povratak na strategiju „ograničavanja“ Rusije. Veoma je interesantno da Trilateralna komisija iako „miroljubiva“ ne isključuje mogućnost oružani sukob sa Moskvom, ali napominje da predsednik Putin za sada može da odahne jer je malo verovatno da će SAD i EU ući u rat zbog Ukrajine budući da je američko javno mnjenje umorno od „avantura u inostranstvu.“[4] Jedan od autora je Igor Jurgens koji se oštro suprotstavljao kandidaturi Vladimira Putina za predsednika Rusije. Jurgens u Rusiji učestvuje u projektu Saveta za spoljne odnose pod nazivom: „Council of Councils“ čije je cilj obezbeđivanje globalnog vođstva Sjedinjenih država (hegemonije SAD).
Zbog situacije u Ukrajini Trilaterala je još početkom godine predložila oštre sankcije protiv Rusije i njenog sistema bezbednosti uključujući: udar na bankarski sektor radi sprečavanja finansiranja privrede, mere za slabljenje rublje, sprečavanje modernizacije ruskih oružanih snaga, povećanje izvoza fosilnih goriva po dampinškim cenama od strane SAD, zamenu ruskog prirodnog gasa energentima iz Katara, Alžira i Libije, ulaganja u alternativno snabdevanje i tečni gas, obezbeđivanje ukrajinske energetske bezbednosti uz pomoć Poljske, Mađarske, Slovačke, Bugarske, Rumunije i Hrvatske, nacionalizaciju ruske imovine u Ukrajini vredne 30 milijardi dolara, a sve u cilju izazivanja ekonomskog kolapsa Rusije. U nastavku dokumenta Trilateralna komisija napada Moskvu zbog navodnog kršenja ljudskih prava. Pored ovoga „svetska vlada“ (koja ne kontroliše najveću zemlju sveta) predlaže jačanje NATO pakta i razradu „čitavog niza scenarija za slučaj nastavka ruske agresije.“ Zapad bi voleo da Novorusija završi kao RSK, a u slučaju da to ne dozvoli, Rusija po njima čini agresiju, iako samo sprečava genocid nad sopstvenim narodom. Trilateralna komisija teži i jačanju veza sa „ruskim civilnim društvom“ (čitaj petom kolonom) i savetuje pritisak na zvaničnike Ruske Federacije kako bi napravili otklon od predsednika Putina. Kome još uvek nije jasno, ovi potezi predstavljaju poziv na rat protiv ruskog naroda. Valja primetiti da su SAD i EU započele sa primenom svih ovih mera. Na kraju dokumenta autori izdvajaju žalopojku jer Rusija ugrožava „globalno vođstvo SAD.“[5] Dakle na pitanje da li Zapad treba da se vrati Kenanovoj strategiji „ograničavanja“ Rusije, Komisija daje pozitivan odgovor. Ideje DŽordža Kenana postale su poznate javnosti 1947. godine zahvaljujući časopisu Saveta za spoljne odnose – Foreign Affairs koji kao i Trilateralnu komisiju finansira porodica Rokfeler. Kenanova rešenja su postala bazična strategija SAD protiv SSSR-a u vreme hladnog rata.[6]NJihov cilj je bio razbijanje Sovjetskog saveza. Trilateralna komisija danas predlaže iste mere protiv Rusije. Ovo ne čudi jer je jedan od čelnih ljudi Komisije Zbignjev Brežinski koji se davno založio za podelu Rusije na tri dela i krađu njenih prirodnih resursa (Velika šahovska tabla). Uostalom sam Kenan je objasnio pljačkašku prirodu SAD. On je kao šef strateškog planiranja ministarstva spoljnih poslova izjavio da SAD imaju oko 50 odsto svetskog bogatstva, a samo 6,3 procenta stanovništva, te ne mogu izbeći zavist i prezir drugih, dok im je najveći zadatak u narednom periodu da osmisle oblik odnosa koji će im omogućiti da zadrže ovu nesrazmernu poziciju.[7]
Sa druge strane predsednik Rusije Vladimir Putin pozvao je nedavno na izgradnju novog međunarodnog poretka kako bi se sprečilo izbijanje konflikata. On je ujedno izjavio da najveću odgovornost za sadašnje probleme snose SAD, čija je politika dovela do raspada sistema globalne bezbednosti, kao i do niza državnih prevrata u zemljama Bliskog Istoka i u Ukrajini. Po rečima ruskih eksperata, Putin je potvrdio da se stav Rusije ne menja i pozvao Zapad na dijalog radi rešavanja nagomilanih pitanja.[8]
Usred Beograda na skupu Trilateralne komisije vođe srpskog naroda iz Srbije i Republike Srpske stajale su mirno i pokorno, slušajući planove kojima se komada srpska država, stvara velika Albanija i teži razbijanju Rusije. To su nezaobilazne posledice približavanja Srbije EU. Na tom putu naša država gubi teritoriju i nezavisnost, dok u isto vreme ekonomski propada. Zato je suštinsko okretanje Srbije Rusiji i Ruskom svetu jedina šansa za oporavak.
[1]Ћирилица, HappyТВ, 03.11.2014. године.
[2]http://www.nspm.rs/hronika/trise-kovacic-vucic-postovana-atifete-jahjaga-predsednice-republike-kosovo.html
[5]Исто.