Kad teroristi postaju vojska!?

0
1973

Od 2.500 aktivnih članova u tzv. Kosovskim bezbedonosnim snagama pripadnici devet manjina odnosno nealbanaca 187 njih je u KBS, među kojima je i 45 Srba što je bruka.

rsz_siptarski-teroristi-uck-ovk-serbrs_– Od ovog 1. jula broj Srba još veći – U rezervi još 800 članova
Takozvane Kosovske bezbednosne snage su oružane snage na Kosovu i Metohiji i nalaze se pod kontrolom i komandom KFOR-a i samoproglašene „Republike Kosovo”. Glavni zadaci tzv. kosovskih bezbednosnih snaga, (proisteklih od bivše terorističke organizacije zvane “Oslobodilačka vojska Kosova“ koju je Amerika i njen predsednik DŽordž Buš, zvanično predsedničkim ukazom i proklamacijom br. 452 i Ukazom broj 13219 2001. godine “OVK“ stavio na “crnu listu“ terorističkih organizacija zbog pružanja pomoći terorizmu i terorističkim organizacijama. Na “crnoj listi“ terorističkih organizacija u Americi je i OVPBM, takozvana Oslobodilačka vojska Preševa , Bujanovca i Medveđe.)

NJihova ovlašćenja su u domenu zaštite civilnog stanovništva tj. traganje i spašavanje, uklanjanje eksplozivnih naprava, gašenje požara, delovanje u elementarnim nepogodama itd. Tzv. Kosovske bezbednosne snage su osnovane 21. januara 2009. godine iz snaga Kosovskog zaštitnog korpusa.

Kosovo i Metohija prema planu Martija Ahtisarija ima pravo na oružane snage koje su naoružane samo lakim naoružanjem i broje 2500 vojnika u aktivnom sastavu i 800 vojnika u rezervnom sastavu.

Danas više 10 odsto pripadnika Kosovskih bezbednosnih snaga dolazi iz manjinskih zajednica, uključujući i srpsku, (Srbi su preko noći od naroda proizvedeni u manjinu fašističkom odlukom prim. Z.V.) bošnjačku, romsku i hrvatsku i druge.

Pored broja od 45 pripadnika srpske zajednice, koji su već u sastavu KBS-a, od 1. jula 2017.g., nakon završetka obuke, još 61 član pridružio se KBS-u.

Tzv. Ministarstvo Kosovskih bezbednosnih snaga je izradilo posebnu strategiju za uključivanje manjinskih zajednica u ovu instituciju.

Kosovske bezbednosne snage trenutno imaju mandat snaga za hitne slučajeve i pod nadzorom KFOR -a su. Nameravaju u budućnosti da postanu vojna snaga na Kosovu. Ali, ova transformacija zahteva „ustavne amandmane“ u tzv „Skupštini“ za šta mora da se obezbedi podrška srpskih poslanika, koji su do sada bili kategorično protiv.

Da Vas podsetimo:  Srbi sa severa Kosova najviše veruju KFOR-u

Na Kosovu Srbi odbacuju Kosovske bezbednosne snage

KBS su multietničke snage i trenutno imaju sledeći sastav 2.313 Albanaca i 187 pripadnika drugih manjina. Kada su u pitanju zajednice taj broj izgleda ovako :

Aškalijska zajednica – 29 članova, ili 1,21%

Bošnjačka zajednica – 43 članova ili 1,79%

Hrvatska zajednica – 3 člana, ili 0,13%

Egipćanska zajednica – 13 članova, ili 0,5%

Goranska zajednica – 2 člana, ili 0.08%

Romska zajednica – 2 člana, ili 0.08%

Srpska zajednica – 45 članova, ili 1,88%

Turska zajednica – 49 članova, ili 2,04%

Makedonska zajednica – 1 član, ili 0,04%.

Tekst i foto: Zoran Vlašković

www.kmnovine.com

POSTAVI ODGOVOR

Unesite Vaš komentar
Molimo unesite vaše ime