1. U populizmu sve je moguće ali se ništa ne ostvaruje.
2. Siva ekonomija ne plaća porez – plaća reket zaštitnicima
3. Oblaci partijskih skakavaca prekriliri su sve institucije.
4. Priče političara uglavnom su lažne i to je jedina istina u njima
5. Za dalji razvoj moramo da sačuvamo velike sisteme –korupciju i nepotizam
6. Inteligentni sumnjaju – i zato su uvek osumnjičeni
7. Diktator se pridržava ustava dok se naslanja na sto.
8. Taj političar radi sve temeljno i precizno a naročito ono što ne zna.
9. Vlast je udarila temelje našem obrazovanju- ozakonila je i originale falsifikata
10. Kod nas je drvo vrlo cenjeno- imamo cepanice na svim nivoima.
11. Za politički jaram uvek ima raspoloživih volova
12. Ta partija se podelila na dve frakcije – na onu koja uzima i na onu koja otima.
13. Stepen slobode nam doziraju zarobljeni umovi
14. Vrh vlasti je uzan ali donosi široke mogućnosti
15. Naša demokratska prava nisu ugrožena-ugroženi smo mi
16. Kod nas izgradnja vladavine prava nikako da dobije upotrebnu dozvolu
17. Vaš zaborav budi naša najgora sećanja
18. Živimo i ovako i onako a najčešće – nikako
19. Društveni talog se toliko namnožio da ćemo uskoro imati državne rezerve.
20. Kod nas je sve transparentno – vidi se duplo golo
21. Propagandna mašinerija radi neprekidno dok je istina ne zaustavi
22. Vlast polaže račune građanima – da ih plate
23. Naše nazadovanje je projekat od nacionalnog značaja
24. Naš ustavni sud je vidovit- vidi da nije nadležan kod vrućih krompira
25. U diktaturi institucije su sklone padu
26. Izvučene stvari ipod tepiha digle su veliku prašinu
27. Sudije i doktori su dužni da čuvaju čast struke – i da ne primaju malu čast
28. Taj političar je ogrezao u korupciji ali ipak trpi i ćuti.
29. U politici ko padne u moralni bezdan vrlo brzo izbije na površinu
30. U sistemu prevare nema prevare. Takav je sistem.
Milorad Č.Ćosić Ćosa
dipl.pravnik /na penzionerskoj infuziji/








































Ajde za ove koji ne znaju da objasnimo kako funkcionišu sve ove investicije, fabrike koje se otvaraju i uopšte cela naša ekonomija.
Dakle ti uzmeš novac od mmf a, svetske banke, kineza, arapa, nebitno…
E onda daš strancu zemlju, infrastrukturu, radnike i ogromne subvencije da napravi fabriku.
A odakle ti pare za subvencije?
Pa upavo od tih kredita.
To znači da mi finansiramo strane fabrike pozajmljenim novcem.
E, onda investitor napravi fabriku i sav profit izvuče napolje.
A mi taj novac treba da vraćamo.
To vam je kao kad bih vam ja pozajmio 100e.
Vi meni vratite tih 100e na poklon kroz subvenciju. Ali ste mi i dalje dužni 100e.
Ili ja dignem stambeni kredit i dam vama pare da kupite stan na vaše ime a ja otplaćujem.
Znači stranac je svoj novac udvostručio.
Plus na dug idu kamate.
Plus je dobio sve džabe i izvlači profit. Pa genijalno.
I onda ovaj ide slika se i otvara fabrike. I narod se loži.
Ajmo dalje. Deo tih subvencija se naravno vrati kroz provizije. Jer taj koji je sve to strancima obezbedio mora nešto i da zaradi. I odatle crn novac.
Taj crn novac se dalje ulaže u gradjevinu.
Drugi deo novca u građevini je ubačen sa narko tržišta. I zato cena kvadrata raste, jer se brže opere milion e. kroz
200m2 x 5.000e, nego 500m2x2000e.
I onda se kroz gradjevinski sektor deo tih para vrati u budžet. I od toga se finansira javni sektor.
E sad šta je problem. Pa problem je što gradjevina koja diže naš bdp u odnosu na javni dug nije posledica ponude i potražnje nego crnih para i korupcije.
To znači kada bi neko sutra zaustavio korupciju u Srbiji kompletna gradjevina bi stala, nama bi odmah bdp pao za 30% samim tim bi i javni dug u odnosu na bdp skočio za 30% i mi bi bili na 80% javnog duga.
To vam je kao kad alkoholičar naglo prestane da pije. Šta se desi? Pa može da umre.
Mi smo došli u tu paradoksalnu situaciju da kad bi ova mega korupcija stala u Srbiji mi bi momentalno ušli u dužničko ropstvo i sve bi stalo.
Jer se cela naša privreda zasniva na kreditima, subvencijama i korupciji.
Eto u toj smo fazi.
I zato je Expo 2027 čitavih 12 milijardi e.
I zato Srbija ne sme da stane.
Čisto da vam objasnim slogan kampanje.
Bukvalno kada bi Srbija preko noći postala pravna država, kad bi neko zaustavio ovo zaduživanje, subvencije, kriminal i korupciju- kompletna privreda i gradjevina bi stala- sve bi stalo i bankrotirali bi. Momentalno bi ušli u hiper inflaciju. I javni dug bi otišao na 100% bdp a.
Drugim rečima- emamo mi samo gangrenu noge. Imamo i rak. Jer smo došli u fazu da ova država bez mega kriminala ne može da preživi.
I svi mi posredno ili neposredno u ovoj zemlji živimo od tog kriminala. Koji u biti vodi pet ljudi.
Jedan ugovara kredite.
Drugi investicije.
Treći se brine o finansijama.
Četvrti se bavi gradjevinom.
I peti se brine da niko ne smeta.
Svi ostali statiraju u kukuruzu, fizikališu i ližu koverte.
E sad zamislite da dodje kao „neka nova poštena vlast“ i sve to zaustavi.
Realno, ne želim vam da vidite kako bi to izgledalo. 90te bi bile divno mesto za odmor u odnosu na to.
Hteli ne-hteli, oni će morati posao da nastave.
Inače ako posao stane, mi svi stajemo zajedno sa njim. I nema ni plata ni penzija, ni dinara ni evra. Onoga čega ima je 100% javni dug, Srbija na doboš, prazni rafovi i hiper inflacija.
Drugim rečima, nedao vam Bog da vam neko pošten dodje na vlast i celu tu mašineriju zaustavi. Bilo bi operacija uspela pacijent umro.
Ebiga deco. Pomirite se sa tim da živite u kriminalnoj državi. I da tu pomoći nema. Barem imamo spretne kriminalce. I to je nešto.
…dr Filipović.S.Beč,Austrija.
Slažem se, samo je situacija još gora nego što si napisao, naime oni koji hoće da dođu na vlast su još gori od ovih. Duplo golo. Zapad je postigao cilj, polako ćemo izumreti i prestati da postojimo, pod ovom ili pod onom vlašću.
СИСТЕМ СА ДВА ЛИЦА, ПРЕМА СЕБИ И ПРЕМА НАРОДУ!
Систем у земљи не формира и гради народ, већ његови обележени опоненти. Народ нема времена за то. Он ради гради добра (финансира), његови “изабрани” опоненти се хвале, како је народу добро, а они се пате као патика по блату, ради тог напаћеног народа због своје кривице, а у принципу је невино крив. Систем се поставио као грип. Народ несвесно изазива грип, а затим здраво га подноси и лечи. Систем, осим бриге за свој народ, ради и гради и следеће:
♣ Христос воскресе и то воистину, а ништа друго, само толико.
♣ Систем је толико напредовао, да већину грађана муће Танталове муке.
♣ Наш политички систем је прекројен на они који су здушно за и други који су против првих.
♣ Учесници митинга “Будућност Србије” углавном су оптерећени проблемом Буридановог магарца. Не могу се одлучити између сендвича и флашице воде.
♣ Председник несебично помаже “швајцарцима”, а “динарци” су препуштени сами себи. Ко их шиша?
♣ Чекасмо председника и дочекасмо га. Сада би хтели да оде.
♣ Власти су укинули лекарима примање мито. Сада га озаконише у поклон.
♣ Партија у политици је, бар код нас, оруђе да земља добије власника, а народ буде лични слуга.
♣ Политичари су као жапци, када пресуши једна бара селе се у другу и не мењају песму.
♣ Имамо много обновљивих ресурса. Преовлађују. диктатура, корупција, шлихтерај и…
♣ Многи не верују обећањима политичког система. Сналазе се својом, а не туђом, главом.
♣ Наш владајући систем поседује многе могућности. Изабрао је најгоре, не за себе, за народ.
♣ Систем актуелне власти, између сна и јаве, нама је подарио сан. У сну је најлепше?
Slicno rade i na Zapadu, sa svojim narodom. Uostalom vecina prokazanih lazova sa Zapada su oficijelni savetnici nase Vlade i liderima nase nazovi opozicije.