Lične uvrede, iznošenje „činjenica“ uglavnom bez dokaza, vređanje dostojanstva, neosnovane optužbe i glasine preko anonimnih izvora, neovlašćeno objavljivanje privatnih fotografija, često su bili deo priloga Radio-televizije Pančevo nakon privatizacije tog medija 2015. godine, kada ga je kupio kruševački biznismen Radoica Milosavljević
Već na osnovu letimičnog pogleda na Kodeks novinara Srbije, jasno je da se radi o neprofesionalnom i neetičkom izveštavanju. U prilozima je vidljiva naklonost jednoj političkoj opciji, dok se druga diskredituje. Cenzolovka je pisala o tome da su zaposleni na Radio-televiziji Pančevo morali da potpišu pristupnicu Srpskoj naprednoj stranci, te da je novinar RTV Pančevo Miroslav Milakov 18. aprila 2015. godine izabran za predsednika Saveta za informisanje Srpske napredne stranke. Nakon privatizacije, u avgustu 2015. godine, postao je glavni urednik RTV Pančevo.
Predsednik Gradskog odbora SNS Željko Sušec za Cenzolovku kaže da Savet za informisanje više ne postoji, već da u stranci funkcioniše internet tim, koji nema predsednika.
Kodeks novinara Srbije propisuje da je „otvoreno zalaganje za jednu političku stranku ili opciju“ nespojivo sa novinarskom profesijom, kao i „rad u PR i marketinškim agencijama, agencijama za lobiranje, državnim organima i institucijama, kao i političkim partijama“.
Poznata po odličnim novinarima i kritičkom stavu za vreme Miloševićevog režima, kada se sa pažnjom pratila i u Beogradu, Radio-televizija Pančevo u širim nacionalnim okvirima postala je ponovo prepoznatljiva 2017. godine, ali po seriji priloga protiv Stanke Simonović, predsednice Višeg suda u Pančevu.
Kampanju protiv nje Radio-televizija Pančevo pokrenula je nakon što je Stanka Simonović poništila presudu Osnovog suda u Vršcu protiv Stefana Cvetkovića, novinara koji je po tužbi tri naprednjačka funkcionera osuđen na dve godine i tri meseca zatvora, i na novčanu kaznu od 2,15 miliona dinara.
Tada je Visoki savet sudstva ocenio da je „grubim narušavanjem samostalnosti i nezavisnosti sudija kao najviših ustavnih garancija direktno napadnut ustavni poredak Republike Srbije i izvršeno ometanje pravde, kao krivično delo propisano Krivičnim zakonikom Srbije“.
Sve se završilo na osudama, dok je Radio-televizija Pančevo nastavila da emituje priloge o sudiji Stanki Simonović.
Žrtva mizoginih i seksističkih priloga bila je poslanica Narodne skupštine Marinika Tepić, koja je zbog ovakvih sadržaja u prilogu pod naslovom „Ljubavni dvojac Marinike Tepić“ od 13. juna 2017. godine, podnela pritužbu poverenici za zaštitu ravnopravnosti Brankici Janković, kao i Komisiji za žalbe Saveta za štampu.
Stanka Simonović i Ružica Beč, bivša direktorka PU „Dečja radost“ Pančevo, tužile su RTV Pančevo zbog neprofesionalnog izveštavanja.
Od Regulatornog tela za elektronske medije (REM) pokušali smo da dobijemo odgovor na pitanje da li je i koliko prijava podneto protiv RTV Pančevo u poslednje tri godine, te kako su one rešene, ali do zaključenja teksta nismo dobili odgovor.
Sudeći po spisku medija kojima je izrečena mera upozorenja ili opomene, dostupnim na sajtu REM-a, Radio-televizija Pančevo od 2015. godine do danas nije snosila nikakve sankcije za neprofesionalno izveštavanje.